Four Seasons Hotel Abu Dhabi at Al Maryah Island

Four Seasons Hotel Abu Dhabi at Al Maryah Island

Abu Dhabi, United Arab Emirates
Al Maryah Island,
Four Seaons Hotel Abu Dhabi at al Maryah Island overlooks the waterfront of Al Maryah Island and its also a 5-minute drive from the Corniche which forms a sweeping curve on the western side of the main Abu Dhabi Island and is replete with cycle paths fountains parks areas and pristine beaches and sea.Located on upscale Al Maryah Island on the citys most exciting waterfront with 200 rooms and 38 suites with water views

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!