Ramada by Wyndham Abu Dhabi Corniche

Abu Dhabi, United Arab Emirates
Mina Road, Tourist Club Area, Abu Dhabi
Want to take a rest and explore the city? Hotel «Ramada by Wyndham Abu Dhabi Corniche» is located in Abu Dhabi. This hotel is located in 3 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel — Fish Market, Abu Dhabi Mall and Capitol Park.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!