Conrad Abu Dhabi Etihad Towers

Abu Dhabi, United Arab Emirates
West Corniche P.O Box 111929, Abu Dhabi
With a stay at Conrad Abu Dhabi Etihad Towers, you'll be centrally located in Abu Dhabi, within a 15-minute drive of Marina Mall and The Corniche. This 5-star hotel is 3.9 mi (6.4 km) from Al Wahda Mall and 5.4 mi (8.7 km) from Abu Dhabi Mall.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!