Copthorne Downtown Abu Dhabi Hotel

Abu Dhabi, United Arab Emirates
Sheikh Zayed The 1st Rd Electra Street, Abu Dhabi
Good choice if you’re looking forward to taking some rest at the hotel as much as to walking around the city. Copthorne Downtown Abu Dhabi Hotel is located in Abu Dhabi. This hotel is located in walking distance from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel — Abu Dhabi Beach, Capitol Park and The Corniche.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!