Dusit Thani Abu Dhabi

Abu Dhabi, United Arab Emirates
Sultan Bin Zayed The First Street, P.O. Box 52799,
The hotel is centrally located in the new business and government district, 25 minutes from Abu Dhabi Airport and close to the city's natural, protected habitat of the Eastern Mangroves. It also is 10 minutes' drive from the Abu Dhabi National Exhibition Center and the Abu Dhabi Corniche. The hotel blends modern architecture with an innovative design creating an exquisite and refreshingly new hotel experience. The 37-storey ‘glass tower' property has been created to respond to the discerning needs of the world traveller seeking style, comfort, luxury and personalized service.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!