Emirates Palace, Abu Dhabi

Abu Dhabi, United Arab Emirates
West Corniche Ras Al Akhdar
Located on the shores of the Arabian Gulf, overlooking its own private natural bay. It offers luxury accommodation, the latest technology and 14 food and beverage outlets. All rooms and suites feature luxury bedding and elegant furnishings. They have marble bathrooms, and come equipped with iPad mini with integrated room controls, interactive HD TV with a choice of over 150 TV channels, complimentary movie on demand and complimentary Wi-Fi. The hotel has 2 large swimming pools, and a spa that offers massages, and a range of a body treatments, a fitness centre, and a separate children's play area.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!