Majlis Grand Mercure Residence Abu Dhabi

Majlis Grand Mercure Residence Abu Dhabi

Abu Dhabi, United Arab Emirates
Zayed The 1st Street, Electra Street, Abu Dhabi
While in Abu Dhabi for business or pleasure, enjoy the five star prestige and comfort of a residence at Majlis Grand Mercure Abu Dhabi hotel. From studios to executive suites, all 198 rooms provide fully equipped kitchens, free WIFI, and LCD high definition TVs. Our 24 hour concierge attends to your every need and room service is available around the clock. Treat yourself to Mediterranean and Arabic delicacies at our rooftop restaurant, or an authentic French café experience at La Maison du Goût.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!