Hilton Abu Dhabi Yas Island

Abu Dhabi, United Arab Emirates
P.O.Box 144876 Yas Bay, Yas Island
This charming hotel is located in Abu Dhabi. We are 10 minutes from Ferrari World Abu Dhabi, Yas Waterworld, and Warner Bros. World™ Abu Dhabi. Abu Dhabi International Airport is within 10 kilometers. Enjoy Yas Island Theme Park passes, included in your stay, and cool off at our outdoor pool, and kid's splash pad and club. We have 2,439 sq. m. of event space, and four bars and restaurants.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!