Al Diar Dana

Abu Dhabi, United Arab Emirates
10TH STREET, TOURIST CLUB AREA, ABU DHABI, AE
Near Abu Dhabi Mall поглед на мапата
од
EUR9450EUR
2 возрасни
The property is the perfect destination for both, business and holiday travellers. It is just 35 minutes' drive from Abu Dhabi International Airport, 20 minutes from Yas Marina Circuit and Ferrari World and 15 minutes from Abu Dhabi Exhibition Centre. Guests will completely feel right at home, as the hotel pampers them with its warm hospitality, efficient and friendly staff. It is the right choice for a stay in Abu Dhabi. Customers will truly relax in the spacious rooms and enjoy a variety of amenities and comforts*

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!