Al Jazeera Royal Hotel

Abu Dhabi, United Arab Emirates
Madinat Zayed, Opposit Madinat Zayed Shopping Cen., Abu Dhabi
Want to save money while travelling? It’s easy! Hotel «Al Jazeera Royal Hotel» is located in Abu Dhabi. This hotel is located in walking distance from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel. Places nearby: Abu Dhabi Beach, Al-Hosn Palace and Capitol Park.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!