Al Maha Arjaan by Rotana

Abu Dhabi, United Arab Emirates
SHEIKH HAMDAN BIN MOHD STREET, PO BOX 5946, ABU DHABI, UNITED ARAB EMIRATES
Rotana's Al Maha Arjaan is located in the centre of Abu Dhabi, in the heart of the main business district and shopping area. With unobstructed views over the city, Al Maha Arjaan is ideally placed within walking distance of the Corniche Park, Banks, and Shopping Malls; the hotel is just a short drive from popular sites including Abu Dhabi's Gulf Club and Capital Garden.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!