Aparthotel Adagio Abu Dhabi Al Bustan

Abu Dhabi, United Arab Emirates
29th Street Aiport Road,29
At the Aparthotel Adagio Abu Dhabi Al Bustan, 279 spacious, comfortable apartments, from studios to three-bedroom suites, provide a true home to business and leisure travellers. With an ideal location 20 minutes from Abu Dhabi International Airport, free WiFi in all rooms, and a fitness and wellness centre, we offer the ultimate in convenience, plus the luxury of four-star service. Our exclusive long stay rates guarantee great value and the opportunity to explore Abu Dhabi at your own pace.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!