Danat Resort Jebel Dhanna

Abu Dhabi, United Arab Emirates
EASTERN RING RD, DANAT JEBEL, ABU DHABI , AE
Danat Jebel - 190km From Abu Dabi City поглед на мапата
од
EUR12460EUR
2 возрасни
The Danat Resort Jebel Dhanna lies near the Ruwais township, 250 kms west of the Abu Dhabi city. Experience luxury and relaxation amidst natural beauty and quiet, away from the hustle and bustle of the city. 109 deluxe rooms are on offer with views of the calm, blue seas of the Arabian Gulf. What's interesting is that the resort boasts a brigade of medal winning chefs who cook up international cuisines to delight any gourmet. Have some fun-in the sun, enjoy the range of meals or some indoor and outdoor sporting or recreational activities.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!