Hawthorn Suites by Wyndham Abu Dhabi City Centre

Hawthorn Suites by Wyndham Abu Dhabi City Centre

Abu Dhabi, United Arab Emirates
Junction of Salaam Street, Abu Dhabi
Your vacation should be comfortable! Hotel «Hawthorn Suites by Wyndham Abu Dhabi City Centre» is located in Abu Dhabi. This hotel is located in 3 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel. Places nearby: Capitol Park, The Corniche and Abu Dhabi Beach.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!