Jumeirah at Saadiyat Island Resort

Abu Dhabi, United Arab Emirates
Saadiyat Island, Abu Dhabi
Everything you need is in one place. Resort «Jumeirah at Saadiyat Island Resort» is located in Abu Dhabi. This resort is located in 13 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the resort — Saadiyat Public Beach, Fish Market and Abu Dhabi Mall.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!