Sheraton Khalidiya

Abu Dhabi, United Arab Emirates
Zayed the First Street, P.O. Box 6727,, Khalidiya,, Abu Dhabi, UNITED ARAB EMIRATES
Sheraton Khalidiya Hotel is situated close to Abu Dhabi city centre, near the shopping and commercial districts and approximately 32 km from the airport. It is a modern hotel of high standards, with comfortable rooms, elegant restaurants, a fully-equipped fitness centre and conference facilities, to satisfy not only holiday guests but also business travellers.

прикажи повеќе

Hotel facilities

24hrs Reception, A la Carte Restaurant, Bar(s), Beauty Salon, Buffet Restaurant, Cafe(s), Gym, Hairdresser, Internet Services, Laundry, Massage, News Papers (On Request), Parking, Restaurant(s), Room Service, Safety Box, Sauna, Swimming Pool Outdoor - Heated, Taxi Service, Wi Fi

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!