Nehal Hotel

Abu Dhabi, United Arab Emirates
Hamdan St Corner Salam St Opposite Al Masraf near Al Salama Hospital, Abu Dhabi
With a stay at Bin Majid Nehal, you'll be centrally located in Abu Dhabi, a 5-minute drive from Abu Dhabi Commercial Bank and 11 minutes from Louvre Abu Dhabi. This spa hotel is 9.9 mi (15.9 km) from Sheikh Zayed Grand Mosque and 1.3 mi (2.2 km) from Abu Dhabi Mall.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!