Park Rotana - Abu Dhabi

Abu Dhabi, United Arab Emirates
KHALIFA PARK ROAD, EAST RING ROAD, P.O. BOX 43377 ABU DHABI, UNITED ARAB EMIRATES
Near Sheikh Zayed Grand Mosque поглед на мапата
Park Rotana Abu Dhabi is a 5-star hotel designed in a vibrant modern style providing a combination of deluxe accommodation, diverse culinary experiences, state-of-the-art meeting and events rooms including the Grand Park Ballroom and recreational facilities. The hotel is a perfect choice for both business and leisure travellers. Adjacent to Khalifa Park, one of the biggest parks in Abu Dhabi and 5 minutes' drive from Abu Dhabi National Exhibition Centre (ADNEC) and the iconic Sheikh Zayed Grand Mosque, Park Rotana is in proximity to major business and leisure destinations in Abu Dhabi.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!