Queen Palace Hotel

Abu Dhabi, United Arab Emirates
109148, Al Muroor Road, Abu Dhabi, Abu Dhabi
Good choice if you’re looking forward to taking some rest at the hotel as much as to walking around the city. Hotel «Queen Palace Hotel» is located in Abu Dhabi. This hotel is located in the center of the city. In the morning, have a cup of coffee while looking at the city from the window. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel. Places nearby: Al Wahda Mall, Abu Dhabi Beach and Al-Hosn Palace.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!