Ramee Garden Hotel Apartments

Abu Dhabi, United Arab Emirates
AIRPORT ROAD, PO BOX 51153, ABU DHABI, AE
Tripadvisor Score: 3.0
The hotel is in an ideal location for both leisure and business travellers. The hotel is located in the heart of Abu Dhabi city, just minutes away from the commercial and shopping complexes and is 20 minutes away from the Abu Dhabi International Airport. Each apartment is centrally air-conditioned and has electronic door locks, king size beds, safe lockers, Iron Board, LCD TVs, DVD players, Dining table, sofa sets, fully equipped kitchen with washing machine, refrigerator, toaster, microwave, etc.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!