Traders Hotel Qaryat Al Beri

Abu Dhabi, United Arab Emirates
in the Qaryat Al Beri complex,BETWEEN THE BRIDGES, ABU DHABI, PO BOX 128881, UNITED ARAB EMIRATES
Near Sheikh Zayed Grand Mosque поглед на мапата
од
EUR10770EUR
2 возрасни
The very elegant Hotel is set on a private beach in the centre of Abu Dhabi, only 15 minutes away from Downtown. Abu Dhabi National Convention Center and Sheikh Zayed Grand Mosque are close-by, the international airport can be reached within minutes. The hotel has 24-hour reception, express check-in and check-out, concierge service, currency exchange, free WIFI throughout, meeting rooms, 24-hour business centre, restaurant, bar, fitness centre, outdoor pool, laundry service and free on-site parking. Wheelchair accessible.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!