TRYP by Wyndham Abu Dhabi City Center

Abu Dhabi, United Arab Emirates
KHALIFA BIN ZAYED THE FIRST STREET, ABU DHABI, 445765, EA
од
EUR8283EUR
2 возрасни
TRYP by Wyndham Abu Dhabi City Centre is a brand new 4-star hotel located on Khalifa Str in the heart of the city's business district and Khalifa Energy Complex. The hotel is easily accessible and only minutes away from the World Trade Centre and the fabulous Corniche Beach. TRYP by Wyndham Abu Dhabi City Centre features 146 exquisite designed rooms with stunning views of the city and sea, 20 executive rooms with complimentary lounge access. One spacious banquet hall, meeting room, business center, valet parking, gym, SPA and breathtaking rooftop swimming pool.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!