Krystal Beach Acapulco

Acapulco, Mexico
Avenida Costera Miguel Aleman, 163
This comfortable hotel, the first hotel of what is now known as the "golden zone" of Acapulco, enjoys an excellent situation, towering over the golden sands of Hornos Beach. It features sweeping views over the surrounding Sierra Madre mountains and the Pacific Ocean. Numerous restaurants, bars, nightspots, entertainment venues and shopping facilities are in the surrounding area.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!