Playa Suites Acapulco

Acapulco, Mexico
COSTERA MIGUEL ALEMÁN, 123
The popular Playa Suites Acapulco hotel is perfectly situated directly on the white sandy beach of the famous holiday resort of Acapulco on the Pacific Coast of Mexico. It features an outdoor pool, a children's pool, children's club, 2 restaurants and a bar. The Acapulco Convention Centre is within walking distance; the international airport of Acapulco is about 21 km away.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!