Accra City Hotel

Accra, Ghana
Barnes Road PO BOX 12720,
The Novotel Accra City Centre hotel enjoys a strategic location in the center of the capital of Ghana and is perfect for a relaxing leisure or business in Accra six superbly equipped meeting rooms for all types of events and conferences. Located a few meters from the picturesque Makola market. Enjoy playing tennis or improving your swing on the putting green of Novotel.

прикажи повеќе

Hotel facilities

  • Air Conditioned
  • Bar/Snack/Café
  • Restaurant

Room facilities

  • Air Conditioning
  • Disabled Acess
  • TV
  • Hairdryer
  • Mini-bar
  • Safety Box

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!