Accra City Hotel

Accra, Ghana
BARNES ROAD, ACCRA, GH
Facilities and services include restaurant, bar, wireless Internet access, meeting/conference room, swimming pool, tennis court, parking, gym, Internet corner, elevator and 24 hour reception. Rooms feature air conditioning, wireless Internet access, sofa bed, TV, telephone, safe, coffee/tea maker, radio, minibar (extra charge), bathtub, hairdryer and bathroom. Suites also feature separate living room and dining area. ** Please note that some of the above facilities may be closed due to weather / seasonal conditions.** Address: Barnes Road, PO BOX 12720 Accra, Ghana. Located in the heart of Accra city, 600 m from The National Theatre of Ghana, 900 m from Kwame Nkrumah Mausoleum, 950 m from Makola Market, 1.5 km from the beach and 8 km from a casino.

прикажи повеќе

Hotel facilities

airconditioning
elevator
bar
telephone
childrens_pool
pool
safe
restaurant
tv

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!