Central Hotel Osu

Accra, Ghana
16TH LN, OXFORD ST, OSU, ACCRA, GHANA
Central Hotel is one of the most private and unique hotels in Ghana. It is an excellent choice for the frequent business or leisure traveler. Conveniently located in the heart of the central business and night life district of Accra, just 10 minutes drive from the airport. The OSU branch is situated off Oxford Street, the central business hub and Accra's most vibrant stretch, filled with restaurants, shops and the Osu mall, all accessible within a five-minute walk and 10minutes drive from the airport.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!