Kempinski Hotel Gold Coast City Accra

Kempinski Hotel Gold Coast City Accra

Accra, Ghana
PMB 66 - MINISTRIES, GAMEL ABDUL NASSER AVENUE, RIDGE, ACCRA, GH
Central Business District поглед на мапата
Kempinski Hotel Gold Coast City - Accra is the only five-star luxury hotel offering state of the art meeting facilities and services in the city. Conveniently located in the downtown area and in close proximity to the State House, the Accra International Conference Centre, and the National Theatre. The property has 269 luxury rooms (largest room size in Accra), 24 suites, a variety of F&B offerings as well as large conference facilities and the largest SPA in West Africa (opening soon), a perfect mix of categories to meet the needs of both corporate and conference visitors to the country.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!