Sunlodge Hotel

Accra, Ghana
Saxel Estate, 76 Fourth Rd, Accra, Accra, Ghana
Sunlodge Hotel boasts of 50 rooms and offers an outdoor swimming pool with deckchairs, a bar, a restaurant, conference rooms and free Wi-Fi in all areas of the property. All rooms are air-conditioned and features satellite TV, a minibar and a telephone, private bathrooms with a bath tub or shower...

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!