Villa De Adeje Beach

Adeje, Spain
AVENIDA DE LOS PUEBLOS 41, ADEJE, ES
The Villa De Adeje Beach Resort is located on the main street of Playa de las Americas and approximately 300 meters from the beach. It is a cosy and modern hotel that has the advantage of its central location which also offers a variety of amenities to its guests, including swimming pools, gym, squash court and table tennis. The distance from the Reina Sofia Airport is approximately 17 km.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!