Los Olivos Beach Resort

Adeje, Spain
1 PARIS, URB PLAYA FAÑABE, ADEJE, ES
The gracious Los Olivos Beach Resort is ideally located 50m from the Playa De Fanabe beach in the area of Costa Adeje on the south west coast of Tenerife. The splendid surroundings at the Los Olivos Beach Resort assure a pleasant and relaxing stay to all its guests. Besides, the devoted personnel at this hotel work around the clock to make their guests` stay a memorable one. On site amenities include a restaurant, a bar, free wifi in all the complex, and a swimming pool. The nearest airport, Reina Sofia is at a distance of approx 20km from this apartment complex. Taxis are available at the airport.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!