Hovima Jardin Caleta

Adeje, Spain
AVENIDA LAS GAVIOTAS, 32, LA CALETA, ADEJE, ES
Hovima Jardin Caleta is 3 stars Aparthotel. This modern aparthotel is located just 50 metres from La Enramada Beach in the La Caleta. The hotel offers comfortable apartments, 3 outdoor swimming pools, and a hot tub. The bright Hovima Jardin Caleta apartments feature a furnished balcony with pool, sea or garden views. Each has a lounge with sofa bed, satellite TV and rental safe and kitchenette with hob, kettle and toaster. The hotel has a buffet restaurant with BBQ and a poolside bar with sun terrace. The sports bar offers evening entertainment and has a pool table. The Jardin Caleta has a children's playground and kid's club. There is a ping-pong table and one of the pools is heated in winter. Bike and car rental are offered and the Costa Adeje Golf Resort is 1 km away. Tenerife South Airport is 25 km away.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!