Vincci Seleccion La Plantacion Del Sur

Vincci Seleccion La Plantacion Del Sur

Adeje, Spain
C/ ROQUE NUBLO, 1, ADEJE, ES
Situated at Costa Adeje in the south of Tenerife, only 500m away from the beach El Duque (free shuttle service) and 20 km from South Airport Reina Sofia. The hotel features 6 outdoor swimming pools - 4 of which are heated and 1 is the children's pool. There is also a spa, restaurants and bars. Close to the hotel there are several golf courses and shopping centers. The hotel is designed in the typical canarian colonial architecture and decorated with modern feng shui elements. The focus lies on relaxation and personal service.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!