Hovima Santa Maria

Adeje, Spain
AVENIDA ESPANA S/N, ADEJE, ES
The Hovima Santa Maria is situated in a special place of the Island of Tenerife, in a leisure and commercial area. From 300m of the beach and 350m of the harbor Colon. The Hotel Hovima Santa Maria has numerous studios, apartments and suites. All units have American kitchen, salon, bathroom, telephone, safe-deposit box (with charge), satellite TV and terrace. Guest can enjoy the sun by the pool, with deck chairs and parasols. Play tennis, table tennis, billiards, petanque , board games or participate in the animation program during the day and evening with shows, live music and a special programme for children with entertaining activities.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!