New Farah

Agadir, Morocco
RUE DE LA FOIRE 80000 BP:457 AGADIR, MOROCCO
Located near Agadir city centre, the hotel is some 200 metres from shopping venu es and 700 metres from the beach. Agadir Almassira Airport is approximately 30 k ms from the establishment. Facilities available to guests at this air-conditione d hotel include a café, a swimming pool, a rooftop terrace, a supermarket, hair dressing salon, TV lounge and a restaurant. Wireless Internet access is available t hroughout the premises. In addition to an en-suite bathroom, accommodation units are equipped with a direct dial telephone, TV, mini-bar, air- conditioning and heating units and a safety deposit box. Those arriving by car may leave their ve hicles in the hotel car park.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!