Appart Hotel Founty Beach

Agadir, Morocco
Lot A8 Sonaba Founty, Agadir, Morocco
This elegant apart hotel is situated only 500 m from the beach and within 15 minutes on foot from the city centre. Agadir-Al Massira Airport can be reached within 25 minutes by car. The smoke-free hotel features 24-hour reception, express check-in and check-out, concierge service, currency exchange, free WIFI in public areas, business centre, restaurant, bar, outdoor pool, children's pool, playground, mini-club and medical assistance. Facilities for disabled guests.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!