Wyndham Grand Crete Mirabello Bay

Agios Nikolaos (Crete), Greece
Havania, 72100, Agios Nikolaos, GREECE
Wyndham Grand Crete Mirabello Bay is conveniently located in a privileged, quiet area of the island of Crete, just 2 kilometers from Agios Nikolaos, the capital of Lassithi prefecture. The resort is spot on the seafront and beside a beautiful cove. It is the 1st Wyndham Grand hotel in Crete offers an unforgettable travel experience and an ideal destination for leisure travellers. It is located 65 km away to Nikos Kazantzakis International Airport in Heraklion, 12.8 km to Plaka Village (boats to Spinalonga Island), 66 km to Minoan & Modern (Knossos-Heraklion Town) and 2.4 km to the Port.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!