Best Western Plus Ajaccio Amiraute Hotel & Residence

Best Western Plus Ajaccio Amiraute Hotel & Residence

Ajaccio, France
Boulevard Georges Pompidou,20
The Best Western Plus® Ajaccio Amiraute is ideally located close to the Congress Center, the harbour, the city center, and the airport. With its exceptional view over the sea, this property, will offer you all of the best, three star services: solarium terrace, heated swimming-pool (from March until November), private covered garage, Wi-Fi access, conference hall, business corner, office, restaurant, front desk and snacks 24 hours. We invite you to visit Ajaccio, Bonaparte House, Imperial Chapel, Fesch Museum, the wonderful Gulf of Ajaccio, with more than 20 kilometers of white fine sand, and Filitosa, Piana, Scandola, Bonifacio and Porto-Vecchio.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!