Ramada Beach Hotel Ajman

Ajman, United Arab Emirates
P O BOX 18888, SH. HUMAID BIN RASHID AL NUAIMI STR, AJMAN, UNITED ARAB EMIRATES
Located on Ajman Corniche, this attractive establishment overlooks Ajman Beach and the waters of the Arabian Gulf. It is just a 35-minute drive to Dubai International Airport and 20 minutes to Sharjah International Airport. This hotel features a private beach, an indoor pool and a gym. In addition, complimentary WiFi access is available in public areas. All the rooms and suites are equipped with a satellite TV and modern amenities to ensure utmost comfort to its guests. This hotel also offers a state-of-the-art spa, with dedicated saunas and massage rooms for women and men. Guests are sure to feel refreshed after a stay at this property.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!