Mercure Grand Jebel Hafeet Al Ain Hotel

Mercure Grand Jebel Hafeet Al Ain Hotel

Al Ain, United Arab Emirates
Jebel Hafeet, Al Ain
Mercure Grand Jebel Hafeet is a unique mountain oasis resort at the top of historical Jebel Hafeet at the lofty height of 3,000 feet. The hotel features 124 rooms and suites offering ultimate comfort and tranquility in a verdant and spectacular setting with good view, free of noise & air pollution, family-oriented. The hotel is well-known for local and international market in both Business and Leisure Segments. Romantic stay for Honeymooners, Team-building activities & cool climate during summer.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!