Ayla Bawadi Hotel & Mall

Al Ain, United Arab Emirates
Zayed Bin Sultan Street, Al Ain
Ideally located in the prime touristic area of Al Ain, Ayla Bawadi Hotel promises a relaxing and wonderful visit. Both business travelers and tourists can enjoy the hotel's facilities and services. Service-minded staff will welcome and guide you at the Ayla Bawadi Hotel. Each guestroom is elegantly furnished and equipped with handy amenities. Take a break from a long day and make use of hot tub, fitness center, sauna, outdoor pool, spa. Friendly staff, great facilities and close proximity to all that Al Ain has to offer are three great reasons you should stay at Ayla Bawadi Hotel.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!