CLUB BAYAR BEACH HOTEL

CLUB BAYAR BEACH HOTEL

Хотелот е лоциранво Аланија. Локалитетот е одалечен 120 км од аеродромот во Анталија, и 3 км од центарот на Аланија. Хотелот есо четири звезди. CLUB BAYAR BEACH HOTEL располага со 178 соби, 550 кревети. Тие се за две, три и четири лица. Собите имаат клима, туш, топла вода, интернет и телевизија. Хотелот е со приватна плажа, 2 базени, 2 детски базени, аква парк, диско, турска бања, сауна, билијард, пинг-понг, одбојка на плажа, градина за деца и разно разни активности. Хотелот располага со all inclusive услуги. Послужува локални алкохолни и без алкохолни пијалаци кои се служат до 23:00. Сите соби во хотелот имаат поглед на морето и базенот, со прекрасна приватна плажа и се наоѓаат веднаш покрај морето.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3450EUR
за 2 возрасни
видете детали
MYSEA HOTELS ALARA

MYSEA HOTELS ALARA

Хотелот се наоѓа на 100 метри од приватна плажа,33 км од Аланијаи 92 км од аеродромот во Анталија. Сместување: Во хотелот има вкупно 155 соби кои се опремени со вентилација, бања, интернет, тв, услуга во соба, фрижидер... Услуга:ALL INCLUSIVE – сервис за шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, пладневно кафе, чај и колачи, вечера, полноќни закуски. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 23.00 ч. Дополнително се наплаќаат: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, сладолед, наргиле, турско кафе, собна услуга. Содржина: Главен ресторан, лоби бар, бар покрај базен, бар на плажа од 10.00 до 18.00ч. Доктор, чување деца, фризер, телефон, факс, сервис за перење, интернет катче, шопинг центар, рент а кар – дополнително се наплаќаат. WI-FI интернет конекцијата во лобито е бесплатна.Плажата е со песок и ситни камчиња и лежалките не се наплаќаат. Отворени и затворени базени за возрасни и деца, водени тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг. Дополнително се наплаќаат Спа центар и центар за убавина, водени спортови, масажа, билјард и компјутерски игри. Забавни дневни програми, натпревари покрај базен и на плажа, во вечерните часови шоу програми, отворено кино за деца. Мини клуб за деца од 4 до 12 години.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3680EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3700EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4100EUR
за 2 возрасни
видете детали
BIENO CLUB HOTEL SVS

BIENO CLUB HOTEL SVS

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Махмутлар, оддалечен 14км од Аланија и на 139км од аеродромот во Анталија. Хотелот е изграден во 1990 година, последен пат реновиран во 2011 година. Сместување: Хотелот има 253 соби распоредени во три меѓусебно поврзани блокови. Секоја соба има бања со туш кабина, фен за коса, сплит клима, директна телефонска линија, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), ТВ со музички канали. Услуга: All Inclusive (се вклучено) во период од 10:00 до 24:00 часот. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни. Содржини: два базени, тобоган и анимација на гостите во текот на денот.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4100EUR
за 2 возрасни
видете детали
GALAXY BEACH HOTEL

GALAXY BEACH HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Махмутлар. Оддалечен е 135км од аеродромот во Анталија и 14км од центарот на Аланија. Сместување: Хотелот располога со 116 соби, распределени во два блока. Собите се опремени со купатило со туш, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сплит клима систем, сателитска ТВ и балкон. Услуга: ALL INCLUSIVE (се вклучено) во период од 10:00 до 23:00 часот – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, кафе, чај, локални пијалоци (вино, пиво, вотка, ракија) и безалкохолни пијалоци. По 23:00 часот дополнително се наплатуваат увозните пијалоци, храна, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, турско кафе, мини бар во соба и услуга во соба. Плажа: Плажата се наоѓа на 30м од хотелот, преку улица. Постои тунел кој води до плажата. Песочна плажа која располага со бесплатни лежалки и чадори за сонце. Пешкири на плажа не се нудат. Содржини: Ресторан со шведска маса, снек бар, бар покрај базенот и лоби бар. WI-FI интернет конекција во хотелот, телефон, факс, интернет кафе, перална, доктор, изнајмување на кола дополнително се наплатува. Спорт и забава: Хотелот располага со отворен базен за возрасни и деца, одбојка на плажа, пинг понг и фитнес центар. Дополнителни услуги кои се наплатуваат се сауна, масажа, турска бања, спортови на вода, билјард.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4261EUR
за 2 возрасни
видете детали
MYSEA HOTEL INCEKUM

MYSEA HOTEL INCEKUM

LocationIdeal for beach holidaymakers and families, this hotel is situated in a quiet area in Avsallar, just a few metres from the hotel's private sandy beach. Antalya (AYT) Airport is approximately 100 km away.FacilitiesThe hotel was modernised in 2016. The hotel has a reception desk and features 130 rooms. Wireless internet access is provided to guests. There are also a number of shops that make for great strolling and browsing. Additional facilities include a TV room. Further services and facilities include a babysitting service (on request and for a fee), a car hire service, medical assistance, a laundry service and a hairdresser. A fax machine is on hand for guests' business and communication needs.RoomsAir conditioning and central heating ensure that rooms maintain comfortable temperatures. A balcony is among the standard features of some rooms. Children's beds can be requested for younger guests. Valuables can be securely stored in a safe for an additional charge. A telephone, satellite television and WiFi provide all the essentials for a comfortable holiday. A hairdryer is provided in the bathrooms. Wheelchair-friendly rooms can be booked.Sports/EntertainmentGuests can work out or just relax in the outdoor and indoor pools. Kids can splash about in a special swimming area just for them. Guests can treat themselves to refreshing drinks at the poolside snack bar and a relaxing soak in the hot tub (for a fee). Sun loungers and parasols on the sun terrace create a perfect space for guests to relax and unwind. The hotel offers numerous indoor sports, including a gym, table tennis, darts and aerobics or, for a fee, billiards. There is a wellness area with a range of services, including a sauna, a steam bath and a hammam. In addition, a beauty salon and massage treatments are available for a fee. Leisure facilities include an entertainment programme, a kids' club and live music. Copyright GIATA 2004 - 2021. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 124971MealsThe dining area includes a bar. Guests can dine in a cosy atmosphere at the restaurant (a buffet and high chairs). Refreshing drinks at the beach bar are a perfect way to enjoy warm weather. All-inclusive can be booked. A breakfast for early birds and late risers, lunch and dinner tempt guests with a wide range of dishes. The hotel also offers snacks. The hotel offers a selection of alcoholic and non-alcoholic beverages.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4370EUR
за 2 возрасни
видете детали
SUNSTAR BEACH HOTEL

SUNSTAR BEACH HOTEL

Хотелот се наоѓа во одморалиштето во Аланија, на брегот на Средоземното море. Овој пријатен хотел со сите современи удобности се карактеризира со високо ниво на услуга, гостопримливост на персоналот, тука се создадени сите услови за добар одмор.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4488EUR
за 2 возрасни
видете детали
GALAXY BEACH HOTEL

GALAXY BEACH HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Махмутлар. Оддалечен е 135км од аеродромот во Анталија и 14км од центарот на Аланија. Сместување: Хотелот располога со 116 соби, распределени во два блока. Собите се опремени со купатило со туш, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сплит клима систем, сателитска ТВ и балкон. Услуга: ALL INCLUSIVE (се вклучено) во период од 10:00 до 23:00 часот – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, кафе, чај, локални пијалоци (вино, пиво, вотка, ракија) и безалкохолни пијалоци. По 23:00 часот дополнително се наплатуваат увозните пијалоци, храна, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, турско кафе, мини бар во соба и услуга во соба. Плажа: Плажата се наоѓа на 30м од хотелот, преку улица. Постои тунел кој води до плажата. Песочна плажа која располага со бесплатни лежалки и чадори за сонце. Пешкири на плажа не се нудат. Содржини: Ресторан со шведска маса, снек бар, бар покрај базенот и лоби бар. WI-FI интернет конекција во хотелот, телефон, факс, интернет кафе, перална, доктор, изнајмување на кола дополнително се наплатува. Спорт и забава: Хотелот располага со отворен базен за возрасни и деца, одбојка на плажа, пинг понг и фитнес центар. Дополнителни услуги кои се наплатуваат се сауна, масажа, турска бања, спортови на вода, билјард.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4500EUR
за 2 возрасни
видете детали
ACAR HOTEL ALANYA

ACAR HOTEL ALANYA

Хотелот се наоѓа на 2.5 км од центарот на Аланија и 130км од аеродромот во Анталија. Хотелот е на 150 метри од плажата. Хотелот работи нa All Inclusive концепт – во главен ресторан за појадок, ручек и вечера. Хотелот располага со: спа центар, бања, внатрешен базен, надворешен базен, теретана... Хотелот располага со стандард соба и фамилијарна соба. Услуга: All Inclusive (се вклучено) на база на шведска маса. Лежалките и чадорите се наплаќаат (околу 2-4 € за 1 лежалка и чадор). Пешкири на плажа се доплаќаат. Пристапот до плажа е преку подземен тунел.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5000EUR
за 2 возрасни
видете детали
KLEOPATRA MELISSA HOTEL

KLEOPATRA MELISSA HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа на 2км од центарот на Аланија и околу 120км од аеродромот во Анталија. Сместување: Хотелот има 6 ката, 114 соби, од кои 80 соби имаат поглед на море. Стандарните соби располагаат со балкон, бања со туш кабина, клима уред, телефон, фен, ТВ со музички канали. Дополнително се наплатува телефон и WI-FI интернет. Хотелот располага со главен ресторан и бар на плажа. Последен пат е реновиран во периодот 2020-2021 година. Плажа: Хотелот поседува свој дел од градската плажа, која е песочно-камчеста. Оддалечена е 70км од хотелот, преку улица. Користење на барот, лежалките, чадорите за сонце дополнително се наплатуваат. Услуга: All inclusive (се вклучено), доручек, ручек и вечера, сите локални алкохолни пијалоци и безалкохолни пијалоци, кафе, чај во било кое време од денот. Дополнително се наплатуваат: сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, храната и пијалоците на барот на плажата. Спорт и забава: надворешен базен со дел за деца, пинг-понг, одбојка на плажа, вечерна забава. Дополнително се наплатуваат: сауна, масажи,турска бања.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5000EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5000EUR
за 2 возрасни
видете детали
THE MARILIS HILL RESORT

THE MARILIS HILL RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа во регионот Окурчалар. Хотелот е приближно 20 км од Аланија и приближно 90 км од аеродромот во Анталија. Плажа: приватната плажа со камчиња од хотелот на 400м. Лежалки и чадори и крпи бесплатно. Бесплатен превоз до плажа.Hotel Website: https://www.marilishill.com/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5290EUR
за 2 возрасни
видете детали
SIMPLY FINE HOTEL ALIZE

SIMPLY FINE HOTEL ALIZE

Хотелот се наоѓа на 150 метри од морето, 4 км од Аланија и 130 км од аеродромот во Анталија. Хотелот располага99 стандард соби кои имаат поглед на море или на копно.Како и 8 соби за 4 или 3 лица. Сите соби се опремени со туш, тв, мини бар, фен, балкон, климатизација, кабина за облека, интернет, телефон... All Inclusive – на шведска маса, ресторан бар, бар покрај базен, бар за ужини и лоби бар. Во ресторанот се служи појадок, ручек, вечера, ужина, кафе пауза, вечера. Лоби бар (10:00-24:00), бар покрај базен (10:00-24:00). Од содржина: Хотелот располага со спа центар, маркет, фризер, работна канцеларија (компјутер, печатач и факс), лекарска ординација, багаж, Wi-fi (на јавни површини), пинг понг, перална, надворешен базен, библиотека, лоби и плажа.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5613EUR
за 2 возрасни
видете детали
OBASTAR HOTEL

OBASTAR HOTEL

Локација: Хотелот е лоциран во регионот Обагол, 2,5 км од центарот на Аланија и 125 км од аеродормот Анталија... Плажа: Приватна плажа која се наоѓа 70м од хотелот, песочна плажа, со лежалки и чадори за сонце, како и пешкири за плажа се бесплатни.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5700EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5800EUR
за 2 возрасни
видете детали
KLEOPATRA ROYAL PALM

KLEOPATRA ROYAL PALM

Локација: Хотелот се наоѓа покрај познатата градска плажа Клеопатра, на 118км од аеродромот во Анталија и на 1 км од центарот на градот. Лежалки и чадори за сонце покрај базенот се бесплатни, додека на плажа се доплаѓаат. Сместување: Хотелот располага со 118 соби. Секоја соба е опремана со балкон, бања со туш, фен, клима, телефон, ТВ со музички канали, клима, мини бар (се наплаќа) и сеф (се наплаќа). Стандарни соби (една спална соба, една бања, макс. 2+1 лице), Фамилијарни соби (една дневна соба, една спална соба, една бања, макс. 4 лица). Содржини: Главен ресторан за сервис- шведска маса, снек бар, бар покрај базен и бар на плажа. Останати услуги како доктор, сервис за перење,факс, телефон, интернет, рент а кар и WI-FI интернет конекција дополнително се наплаќа. Спорт и забава: Хотелот располага со отворен базен, базен за деца, пинг понг, одбојка во градина, одбојка на плажа, турска бања. Дополнително се наплатуваат сауна, масажи, билјард и водени спортови. Хотелот исто така нуди мини клуб за деца од 4 до 12 години, детско игралиште, забавни дневни и вечерни програми
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5900EUR
за 2 возрасни
видете детали
KLEOPATRA BEACH HOTEL

KLEOPATRA BEACH HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во Аланија, на 118 км од аеродромот од Анталија. Плажа: Хотелската плажа е на 30м оддалечена од хотелот. Познатата градска песочна плажа Клеопатра, која располага со чадори за сонце, лежалки и бар на плажа кои дополнително се наплатуваат. Сместување: Собите се опремени со бања, балкон, ТВ, фен, телефон, сплит клима, сеф (со доплата) и минибар (со доплата). Услуга: All Inclusive,главен ресторан, доручек, ручек, вечера,неколку барови каде може да се освежите. Содржини: Хотелот располага со базен, базен за деца, сауна, масажи, спортови на вода, Турска бања, фитнес центар, чадори и лежалки покрај базен, лоби, достапен WI-FI во лобито.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6100EUR
за 2 возрасни
видете детали
RAMIRA BEACH HOTEL( EX.SUN MARITIM HOTEL)

RAMIRA BEACH HOTEL( EX.SUN MARITIM HOTEL)

Локација: Хотелот Рамира Бич се наоѓа директно на плажата во Аланија – Авсалар (Инцекум). Центар на градот Авсалар 100 м, Аланија 22 км, аеродром Газипаша (Аланија) 67 км, аеродром Анталија 95 км. Хотелската плажа е фино песочна; Плажата е песочна, морето е фин песок и делумно карпесто. Душеци, столици и чадори за сонце бесплатно. Останатите услуги на бифе на плажа се со доплата. Главната зграда (122 соби) е локацијата на рецепцијата, лобито, лоби барот и главниот ресторан. Зградата на плажата (27 соби) е локацијата на Рамира Бар и Прикажи области за анимација. Помеѓу зградите има дел за базен со деца и мал базен со лизгалки. Турска бања, сауна, сала за масажа, фитнес студио, мини клуб, детско игралиште и јавен паркинг. Соби: 149-те соби се сместени во 2 згради. Собите се опремени со WC, туш кабина, фен, сеф, индивидуално прилагодлива клима, ТВ со рамен екран, телефон, чајник со чајник и мини-бар. Собите се за 2 или 3 лица, секоја соба има балкон со маса и столови. Стандардните соби имаат страничен поглед на море, Стандардните економски соби имаат поглед на копно. Анимација: Вечерта во Сезона 5 пати неделно различни емисии. Инаку богати забави-ноќен живот наоколу. Wi-Fi: во соби и јавни површини бесплатно. Деца: Детско игралиште и мини клуб за деца 4-12 години. All Inclusive од 10:00 до 24:00 часот. Hotel Website: https://www.ramirahotels.com/beach/en/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6200EUR
за 2 возрасни
видете детали
CLEOPATRA GOLDEN BEACH

CLEOPATRA GOLDEN BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на плажата Клеопатра, на само 10 минути пешачење од центарот на градот. Сместување: Хотелот е распределен во 4 блока, со 229 кревети и нуди сместување во 106 соби. Секоја од собите е опремена со ТВ, сплит клима, минибар, телефон, WC - туш, сеф (со доплата) и балкон. Содржини: Главно лоби, бесплатен Wi-Fi интернет во лоби, базен, бар и ресторан, турска бања, сауна, соба за масажа (со доплата), фризерски салон (со долата).
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6200EUR
за 2 возрасни
видете детали