СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR2300EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR2300EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR2800EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3300EUR
за 2 возрасни
видете детали
GALAXY BEACH HOTEL

GALAXY BEACH HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Махмутлар. Оддалечен е 135км од аеродромот во Анталија и 14км од центарот на Аланија. Сместување: Хотелот располога со 116 соби, распределени во два блока. Собите се опремени со купатило со туш, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сплит клима систем, сателитска ТВ и балкон. Услуга: ALL INCLUSIVE (се вклучено) во период од 10:00 до 23:00 часот – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, кафе, чај, локални пијалоци (вино, пиво, вотка, ракија) и безалкохолни пијалоци. По 23:00 часот дополнително се наплатуваат увозните пијалоци, храна, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, турско кафе, мини бар во соба и услуга во соба. Плажа: Плажата се наоѓа на 30м од хотелот, преку улица. Постои тунел кој води до плажата. Песочна плажа која располага со бесплатни лежалки и чадори за сонце. Пешкири на плажа не се нудат. Содржини: Ресторан со шведска маса, снек бар, бар покрај базенот и лоби бар. WI-FI интернет конекција во хотелот, телефон, факс, интернет кафе, перална, доктор, изнајмување на кола дополнително се наплатува. Спорт и забава: Хотелот располага со отворен базен за возрасни и деца, одбојка на плажа, пинг понг и фитнес центар. Дополнителни услуги кои се наплатуваат се сауна, масажа, турска бања, спортови на вода, билјард.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3300EUR
за 2 возрасни
видете детали
BIENO CLUB HOTEL SVS

BIENO CLUB HOTEL SVS

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Махмутлар, оддалечен 14км од Аланија и на 139км од аеродромот во Анталија. Хотелот е изграден во 1990 година, последен пат реновиран во 2011 година. Сместување: Хотелот има 253 соби распоредени во три меѓусебно поврзани блокови. Секоја соба има бања со туш кабина, фен за коса, сплит клима, директна телефонска линија, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), ТВ со музички канали. Услуга: All Inclusive (се вклучено) во период од 10:00 до 24:00 часот. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни. Содржини: два базени, тобоган и анимација на гостите во текот на денот.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3400EUR
за 2 возрасни
видете детали
CLEOPATRA GOLDEN BEACH

CLEOPATRA GOLDEN BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на плажата Клеопатра, на само 10 минути пешачење од центарот на градот. Сместување: Хотелот е распределен во 4 блока, со 229 кревети и нуди сместување во 106 соби. Секоја од собите е опремена со ТВ, сплит клима, минибар, телефон, WC - туш, сеф (со доплата) и балкон. Содржини: Главно лоби, бесплатен Wi-Fi интернет во лоби, базен, бар и ресторан, турска бања, сауна, соба за масажа (со доплата), фризерски салон (со долата).
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3500EUR
за 2 возрасни
видете детали
GALAXY BEACH HOTEL

GALAXY BEACH HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Махмутлар. Оддалечен е 135км од аеродромот во Анталија и 14км од центарот на Аланија. Сместување: Хотелот располога со 116 соби, распределени во два блока. Собите се опремени со купатило со туш, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сплит клима систем, сателитска ТВ и балкон. Услуга: ALL INCLUSIVE (се вклучено) во период од 10:00 до 23:00 часот – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, кафе, чај, локални пијалоци (вино, пиво, вотка, ракија) и безалкохолни пијалоци. По 23:00 часот дополнително се наплатуваат увозните пијалоци, храна, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, турско кафе, мини бар во соба и услуга во соба. Плажа: Плажата се наоѓа на 30м од хотелот, преку улица. Постои тунел кој води до плажата. Песочна плажа која располага со бесплатни лежалки и чадори за сонце. Пешкири на плажа не се нудат. Содржини: Ресторан со шведска маса, снек бар, бар покрај базенот и лоби бар. WI-FI интернет конекција во хотелот, телефон, факс, интернет кафе, перална, доктор, изнајмување на кола дополнително се наплатува. Спорт и забава: Хотелот располага со отворен базен за возрасни и деца, одбојка на плажа, пинг понг и фитнес центар. Дополнителни услуги кои се наплатуваат се сауна, масажа, турска бања, спортови на вода, билјард.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3700EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4100EUR
за 2 возрасни
видете детали
KLEOPATRA BEACH HOTEL

KLEOPATRA BEACH HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во Аланија, на 118 км од аеродромот од Анталија. Плажа: Хотелската плажа е на 30м оддалечена од хотелот. Познатата градска песочна плажа Клеопатра, која располага со чадори за сонце, лежалки и бар на плажа кои дополнително се наплатуваат. Сместување: Собите се опремени со бања, балкон, ТВ, фен, телефон, сплит клима, сеф (со доплата) и минибар (со доплата). Услуга: All Inclusive,главен ресторан, доручек, ручек, вечера,неколку барови каде може да се освежите. Содржини: Хотелот располага со базен, базен за деца, сауна, масажи, спортови на вода, Турска бања, фитнес центар, чадори и лежалки покрај базен, лоби, достапен WI-FI во лобито.Hotel Website: https://kleopatrabeachotel.com/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4400EUR
за 2 возрасни
видете детали
SUNSTAR BEACH HOTEL

SUNSTAR BEACH HOTEL

Хотелот се наоѓа во одморалиштето во Аланија, на брегот на Средоземното море. Овој пријатен хотел со сите современи удобности се карактеризира со високо ниво на услуга, гостопримливост на персоналот, тука се создадени сите услови за добар одмор.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4400EUR
за 2 возрасни
видете детали
CARETTA BEACH HOTEL

CARETTA BEACH HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа на 12км од Аланија, додека од аеродромот во Анталија е оддалечен 110км. Плажа: Хотелот поседува приватен дел од песочната плажа. Бесплатно користење на лежалки и чадори за сонце. Содржини: Хотелот располага со ресторан со отворена тераса, два бара, два базена, базен за деца, игралиште, детски клуб (од 4 до 12 години), турска бања, фитнес центар, пинг-понг, пикадо. Во вечерните часови има програми за анимација на гостите. Услуги како доктор, перална,користење на сауна, масажи, рент а кар, фризерски услуги, WI FI интернет конекција, спортови на водо дополнително се наплатуваат.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4400EUR
за 2 возрасни
видете детали
BLUE WAVE SUITE HOTEL

BLUE WAVE SUITE HOTEL

Локација: Blue Wave Hotel 4* се наоѓа во местото Обакој. Оддалечен е 2,5 км од центарот на Аланија и 120 км од аеродромот во Анталија. Услуга: All Inclusive (се вклучено) Плажа: Приватна камчеста плажа, оддалечена околу 450 м од хотелот (се преминува преку улица). Лежалките и чадорите не се наплаќаат. Пешкири на плажа со доплата. - ГРАТИС сместување за 1 дете до 13 години (во стандардна соба) - ГРАТИС сместување за 2 деца до 13 години (во фамилијарна соба)
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4400EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4543EUR
за 2 возрасни
видете детали
KLEOPATRA ADA BEACH HOTEL

KLEOPATRA ADA BEACH HOTEL

Локација: Хотелот е сместен во Аланија, во близина на плажата Клеопатра, на 1км од центарот на градот и 118км од аеродромот во Анталија. Сместување: 86 соби, опремени со тоалет со туш, фен, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), ТВ, балкон. Услуга: All Inclusive (се вклучено) Содржини: Главен ресторан на база на шведска маса, бар покрај базенот, снек бар. Дополнително се доплатува за доктор, перална, интернет. Плажа: Хотелот е оддалечен на само 10м од песочна плажа, чадори и лежалки на плажата се користат со доплата, покрај базенот се бесплатни. Помеѓу хотелот и плажата има улица.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4600EUR
за 2 возрасни
видете детали
KLEOPATRA ROYAL PALM

KLEOPATRA ROYAL PALM

Локација: Хотелот се наоѓа покрај познатата градска плажа Клеопатра, на 118км од аеродромот во Анталија и на 1 км од центарот на градот. Лежалки и чадори за сонце покрај базенот се бесплатни, додека на плажа се доплаѓаат. Сместување: Хотелот располага со 118 соби. Секоја соба е опремана со балкон, бања со туш, фен, клима, телефон, ТВ со музички канали, клима, мини бар (се наплаќа) и сеф (се наплаќа). Стандарни соби (една спална соба, една бања, макс. 2+1 лице), Фамилијарни соби (една дневна соба, една спална соба, една бања, макс. 4 лица). Содржини: Главен ресторан за сервис- шведска маса, снек бар, бар покрај базен и бар на плажа. Останати услуги како доктор, сервис за перење,факс, телефон, интернет, рент а кар и WI-FI интернет конекција дополнително се наплаќа. Спорт и забава: Хотелот располага со отворен базен, базен за деца, пинг понг, одбојка во градина, одбојка на плажа, турска бања. Дополнително се наплатуваат сауна, масажи, билјард и водени спортови. Хотелот исто така нуди мини клуб за деца од 4 до 12 години, детско игралиште, забавни дневни и вечерни програми
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4600EUR
за 2 возрасни
видете детали
RAMIRA BEACH HOTEL( EX.SUN MARITIM HOTEL)

RAMIRA BEACH HOTEL( EX.SUN MARITIM HOTEL)

Локација: Хотелот Рамира Бич се наоѓа директно на плажата во Аланија – Авсалар (Инцекум). Центар на градот Авсалар 100 м, Аланија 22 км, аеродром Газипаша (Аланија) 67 км, аеродром Анталија 95 км. Хотелската плажа е фино песочна; Плажата е песочна, морето е фин песок и делумно карпесто. Душеци, столици и чадори за сонце бесплатно. Останатите услуги на бифе на плажа се со доплата. Главната зграда (122 соби) е локацијата на рецепцијата, лобито, лоби барот и главниот ресторан. Зградата на плажата (27 соби) е локацијата на Рамира Бар и Прикажи области за анимација. Помеѓу зградите има дел за базен со деца и мал базен со лизгалки. Турска бања, сауна, сала за масажа, фитнес студио, мини клуб, детско игралиште и јавен паркинг. Соби: 149-те соби се сместени во 2 згради. Собите се опремени со WC, туш кабина, фен, сеф, индивидуално прилагодлива клима, ТВ со рамен екран, телефон, чајник со чајник и мини-бар. Собите се за 2 или 3 лица, секоја соба има балкон со маса и столови. Стандардните соби имаат страничен поглед на море, Стандардните економски соби имаат поглед на копно. Анимација: Вечерта во Сезона 5 пати неделно различни емисии. Инаку богати забави-ноќен живот наоколу. Wi-Fi: во соби и јавни површини бесплатно. Деца: Детско игралиште и мини клуб за деца 4-12 години. All Inclusive од 10:00 до 24:00 часот. Hotel Website: https://www.ramirahotels.com/beach/en/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4686EUR
за 2 возрасни
видете детали
DIZALYA PALM GARDEN

DIZALYA PALM GARDEN

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Конакли на 12 км од Аланија и 120 км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкупно 250 соби. Сите соби се опремени со сопствен тоалет со туш кабина и фен, централен клима уред, мини бар, сеф, ТВ и балкон. Услуга: Ultra All Inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневни чаеви, кафиња, торти, полноќни закуски, локални стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 -02:00 часот (увозни пијалоци само во одредени барови), À la Carte ресторани ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престој, бар на плажа од 10.00-18.00 часот, сладолед во определени часови од денот. Во AI концептот не е вклучено: увозни пијалоци кои ги нема во менито, премиум увозни и флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба. Содржини: Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторани – Отомански и Медитерански ресторан, лоби бар, бар на базен и на плажа од 10:00 – 18:00 часот, се служат топли и ладни пијалоци и пиво. WI-FI интернет е бесплатен во сите делови од хотелот и во собите. Плажа: Приватна плажа, камчеста и карпеста на 200 м од хотелот, со лежалки и чадори за сонце и пешкири за плажа без доплата. Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, 3 лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, џакузи, пинг понг, тениски игралишта, одбојка на вода.Дневна и вечерна анимација, натпревари, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год, игралиште и Мини диско. Услуги со доплата: спортови на вода, билјард, Велнес и салони за убавина, масажи.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4700EUR
за 2 возрасни
видете детали
TITAN SELECT

TITAN SELECT

Локација: Хотелот се наоѓа во регионот Конакли, на 5 минути од плажа. Располага со приватен дел на плажа, каде користењето на чадори за сонце и лежалки е бесплатно. Хотелот е на база “all inclusive” (шведска маса). Располага и со надворешни и внатрешни базени, три ресторана, два бара, клуб за деца и организирани вечерни забави.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4700EUR
за 2 возрасни
видете детали
KLEOPATRA MELISSA HOTEL

KLEOPATRA MELISSA HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа на 2км од центарот на Аланија и околу 120км од аеродромот во Анталија. Сместување: Хотелот има 6 ката, 114 соби, од кои 80 соби имаат поглед на море. Стандарните соби располагаат со балкон, бања со туш кабина, клима уред, телефон, фен, ТВ со музички канали. Дополнително се наплатува телефон и WI-FI интернет. Хотелот располага со главен ресторан и бар на плажа. Последен пат е реновиран во периодот 2020-2021 година. Плажа: Хотелот поседува свој дел од градската плажа, која е песочно-камчеста. Оддалечена е 70км од хотелот, преку улица. Користење на барот, лежалките, чадорите за сонце дополнително се наплатуваат. Услуга: All inclusive (се вклучено), доручек, ручек и вечера, сите локални алкохолни пијалоци и безалкохолни пијалоци, кафе, чај во било кое време од денот. Дополнително се наплатуваат: сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, храната и пијалоците на барот на плажата. Спорт и забава: надворешен базен со дел за деца, пинг-понг, одбојка на плажа, вечерна забава. Дополнително се наплатуваат: сауна, масажи,турска бања.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4700EUR
за 2 возрасни
видете детали