Amelia Beach Resort & Spa

Alanya, Turkey
Kizilot Beldesi Cenger Koyu Manavgat,
The 50,000 m2 club resort is located 10 km to the east of Manavgat at the popular tourism centre of Kizilot Manavgat and close to ancient cities like Side, Aspendos and Perge. Antalya Airport is 80 km away, the private beach can be easily reached on foot. The hotel offers 475 rooms, 24-hour reception, currency exchange, free WIFI in public areas, meeting rooms, 5 restaurants, 6 bars, outdoor and indoor pools, children's pool, fitness centre, spa and wellness, bicycle rental, car hire and free on-site parking (reservation needed). Wheelchair accessible.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!