Arsi Enfi City Beach

Alanya, Turkey
GÜLLERPINARI MAH. ASIM TOKUŞ CAD.,113
ARSİ HOTEL has 132 rooms. The facility has a lobby, seating area, safe (extra charge) and Sat TV corner area. In addition, there is a restaurant with outdoor terrace and there is a children's area in the outdoor complex and a freshwater swimming pool with pool bar. Sunbeds, mattresses and umbrellas are free of charge in the pool, on the beach for all season for a fee.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!