Club Big Blue Suite Hotel

Alanya, Turkey
Cumhuriyet Mah. Karasaz Sok., 127
This hotel is located in a modern, green area close to the centre of Alanya, and very close to the beach. There is a plethora of shops, bars and restaurants in the vicinity of the hotel and there are public transportation links close by. Local attractions include Alanya Castle, Alanya Dockyard and Arsenal, the Red Tower, Alanya Archaeological Museum and Damlatas Cave.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!