Club Konakli Hotel

Alanya, Turkey
PAMUKYERI MAH. KULAK MEVKII,33
This hotel is located in Konakli, 12 km from Alanya. The hotel is 250 m from the beach and has a unique style mixing modern facilities with a French/Ottoman design, thus creating an attractive ambiance. The building consists of one main building and villa-style outbuildings, a garden and large pool with sun terrace. A section of the local beach is privately used by the hotel. There is a range of shops, restaurants and bars only 1 km from the hotel. Local attractions include Alanya Castle and the Damlatas Caves.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!