Eftalia Resort Hotel

Alanya, Turkey
KONAKLI MAH. 204. SOK NO: 2, 5
This family-friendly hotel is situated within walking distance from the centre of Konakli in the Alanya region of the Turkish Riviera, only steps from the sandy beach. Several pools with water slides, children's pool, restaurant, bar and a spa area are available for guests. The centre of the historic city of Alanya with its attractions such as the castle or the famous Red Tower can be reached within a short drive.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!