Gardenia Beach

Alanya, Turkey
KARABURUN MEVKII OKURCALAR KASABASI, 22
Refurbished in 2012, this air-conditioned beach hotel comprises a main building and an annexe with a total of 273 rooms. Located on the Mediterranean coast between the resorts of Side and Alanya, the family-friendly hotel has palm tree filled gardens which lead down to Karaburun Beach where guests can enjoy the hotel's private facilities. The main road is a couple of minutes' walk away where public transport and a local bazaar are available.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!