Kleopatra Arsi Hotel

Alanya, Turkey
SARAY MAH.UGURLU SOKAK OTOGAR MEVKII 7,7
Located just a 2-minute walk away from Alanya's famous Cleopatra's Beach, this well established hotel was refurbished in 2012 and offers guests a good base from which to explore the popular resort of Alanya. The castle is just under 5 km away and best reached by local transport as it is on a steep promontory. Local amenities can be found in close proximity to the hotel while the pedestrianized shopping centre is 2 km away.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!