Kleopatra Micador

Alanya, Turkey
Kızlarpınarı mh Mehmet Akif Ersoy cad no:26, 26
This city hotel has had a modern refurbishment in the winter of 2012-13 and consists of 82 pleasantly decorated rooms in total. Located a very short distance from Alanya's famous Cleopatra's Beach, the hotel is also within easy access to the resort centre and pretty harbour area. Facilities include an indoor and outdoor pool, a couple of restaurants, a bar and a Turkish bath.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!